Zdrowie to największy dar

Torty urodzinowe dla dzieci – niestandardowe, kolorowe i bajeczne

Torty urodzinowe dla dzieci – niestandardowe, kolorowe i bajeczne

Torty urodzinowe dla chłopców oraz torty urodzinowe dla dziewczynekhttp://tortyjakmarzenie.pl/pl/c/Torty-urodzinowe/26 – to nieodłączna część przyjęcia. Warto w tym dniu zaskoczyć swoje pociechy i wybrać piękny tort, który na długo zapadnie w ich, oraz gości, pamięć.

Torty urodzinowe dla chłopców

Nie ma chyba większej radości dla maluszka niż tort z jego ukochaną postacią z kreskówki. Dlatego, z okazji urodzin najmłodszych solenizantów, warto zdecydować się na tort np. z postaciami z ulubionej bajki dziecka. Dzięki temu z pewnością będzie ono niezwykle szczęśliwe, a tort na długo zapadnie w pamięć.
Oprócz samego tortu można dodatkowo zamówić też inne rzeczy, w tym: napis na torcie (np. fontannę), świeczkę okolicznościową, kartkę z okazji urodzin, kokardkę lub inne elementy według własnego projektu.
Wskazuje się, że torty urodzinowe dla chłopców powinny być utrzymane w kolorystyce typowo chłopięcej, tj. w odcieniach niebieskiego lub czerwonego. Wiele zależy tu jednak od inicjatywy rodziców, a także tego, czy chcą mieć własny pomysł na tort dla solenizanta.
Dobrym pomysłem jest, kiedy tort do końca pozostanie niespodzianką i dopiero w trakcie przyjęcia chłopiec ma możliwość zobaczenia, co się na nim znajduje. To dodatkowa atrakcja zarówno dla niego, jak i innych osób na przyjęciu.
Często rodzice, decydując się na tort dla starszych chłopców, wybierają motyw związany z zainteresowaniami. I tak jeśli np. lubi on motoryzację, to decydują się na takie dodatki na torcie. Z kolei, kiedy są to np. pierwsze urodziny, też hucznie świętowane przez grono rodzinne, wówczas warto wybrać kolorowy, ciekawie zdobiony tort, który dodatkowo podkreśli radość z pierwszego, zakończonego roku życia maluszka.

Torty urodzinowe dla dziewczynek

Tak samo, jak w przypadku chłopców, torty urodzinowe dla dziewczynek, są niezbędne na przyjęciu. I podobnie ich kolorystyka zależy od tego, co lubią dziewczynki. Dla starszych – ciekawym motywem są postacie z ulubionych filmów, a dla młodszych – z bajek.
Przyjęło się, że kolorem przeznaczanym dla dziewczynek jest różowy. Dlatego właśnie taka kolorystyka ciast dominuje w trakcie przyjęć urodzinowych dla dziewczynek. Nie jest to jednak standardem, ponieważ starsze dziewczynki wolą już czasami mniej mocne kolory, np. pastele lub biel. Wiele zależy zatem od wieku jubilatki.
W trakcie wyboru tortu dla dziewczynki wiele zależy też od wyobraźni i inicjatywy rodziców. Dla młodszych pociech wybierają oni tort z dodatkami kolorowych cukierków i w zdecydowanie żywych kolorach.
Nieodłącznym elementem tortu dla dziewczynek jest napis z okazji wyjątkowego dnia w ich życiu. Oczywiście zawiera on liczbę urodzin oraz życzenia „stu lat”. Do niego można dołączyć racę, która stanowi ciekawą atrakcję dla dziewczynki i dla jej gości lub np. inne ozdoby.
Pomysłów na ozdobienie tortu dla dziewczynki jest wiele, a modne w ostatnim czasie jest m.in. zdobienie tortów za pomocą rurek z kremem i czekoladowych cukierków lub kolorowych dropsów. To powoduje, że torty prezentują się jeszcze barwniej i efektywniej.