Zdrowie to największy dar

Poznaj nowoczesne metody usuwania żylaków!

Poznaj nowoczesne metody usuwania żylaków!

Zazwyczaj w momencie, kiedy żylaki zaczynają się pojawiać na naszych nogach ,trzeba mieć świadomość tego, że jedyną skuteczną metodą na pozbycie się ich jest ich całkowite usunięcie. Mając to na uwadz,e zawsze warto pamiętać o profilaktyce, bo dzięki niej problem żylaków może nas tak naprawdę w ogóle nie dotyczyć. Jeśli jednak jest już za późno na profilaktykę, warto poznać usuwanie żylaków metody, które pozwolą nam odzyskać zdrowe i pięknie wyglądające nogi.

Przeczytaj nasz tekst i poznaj najpopularniejsze opcje lub zajrzyj na stronę: http://alfamedycyna.pl/poznaj-metody-leczenia-zylakow/ i poznaj wszystkie dostępne sposoby leczenia żylaków.

Usuwanie żylaków metody – najpopularniejsze opcje

Pierwszą, zdecydowanie jedną z popularniejszych strategii radzenia sobie z żylakami w zaawansowanym stadium, jest ich usunięcie w sposób operacyjny. Niezależnie od tego, czy jest to kriostripping, miniflebektomia czy stripping, zabieg polega na nacięciu skóry po to, aby dostać się do niewydolnej żyły. Jak każda operacja, także i usuwanie żylaków skalpelem wiąże się z ryzykiem powikłań i z dość długim okresem rekonwalescencji.

Inną grupę zabiegów stanowią te, które nie zakładają operacji, są więc już z samej definicji mniej inwazyjne. Obliteracja lub też skleroterapia jest zabiegiem, gdzie w miejscu powstałego żylaka wstrzykuje się specjalną substancję, która ma na celu zasklepić ściany żylne, a w efekcie całkowicie zamknąć naczynia. W efekcie żyła zostaje całkowicie wyłączona z krwiobiegu. Inną metodą jest wykorzystanie energii lasera do zamknięcia żyły. Żyła jest odpowiednio naświetlana wiązką lasera po to, aby doprowadzić do jej całkowitego usunięcia. Biorąc pod uwagę różne usuwanie żylaków metody, to właśnie terapia laserem uważana jest za najnowocześniejszą i najpopularniejszą, także i ze względu na to, że w efekcie zabiegu nie ma konieczności zakładania szwów, a po ukończonym zabiegu wystarczający jest sam opatrunek uciskowy. Zabieg może być wykonany w dobrej i polecanej klinice medycyny estetycznej.

Dlaczego w ogóle pojawiają się żylaki?

Na powstawanie żylaków w szczególności narażone są osoby, które przez bardzo wiele godzin pozostają w bezruchu w jednej pozycji – czy to siedzącej czy stojącej. Najczęściej jednak taką postawę wymusza na nas nasz charakter pracy. Dobrym remedium na powstawanie żylaków jest aktywność ruchowa i regularne zmiany postawy nawet na kilka – kilkanaście sekund nawet podczas wielogodzinnego dnia pracy. Żylaki tworzą się w konsekwencji niewydolności krążeniowej, w efekcie zwiększonego przepływu krwi naczynia się rozszerzają, kolejnym etapem jest powstawanie nieestetycznych owrzodzeń i obrzęków. Działania profilaktyczne niejednokrotnie wiele nas nie kosztują, a pomagają także uniknąć przykrych dolegliwości bólowych takich jak obrzęk nóg, Zespół Niespokojnych Nóg RLS, bolesne skurcze, uczucie ciężkich i spuchniętych nóg, ból łydek. Powstające żylaki, a także zwiększanie się ich ilości bez wątpienia wpływa nie tylko na estetyczny wygląd nóg, ale i na nasze samopoczucie, a także jakość życia. Warto wziąć to pod uwagę zanim jeszcze konieczne będzie poznanie, jakie usuwanie żylaków metody nam pozostają w konsekwencji zaistniałego problemu.