Zdrowie to największy dar

Operacja zaćmy za granicą – dowiedz się więcej

Operacja zaćmy za granicą – dowiedz się więcej

Zaćma jest chorobą oczu, która prowadzi do zmętnienia soczewki, a następnie do ślepoty. Na całym świecie cierpi na tą chorobę około 20 milionów ludzi. Na szczęście, choć jest to poważna choroba, nie jest nieuleczalna. Wystarczy jeden zabieg, by raz na zawsze pozbyć się wady. Jednak w naszym kraju leczenie zaćmy wymaga dużej dozy cierpliwości z powodu odległych terminów i dużych kolejek. Nic więc dziwnego, że operacja zaćmy za granicąhttp://alfavision-zacma.pl/operacja-zacmy-za-granica-czy-w-polsce/ – staje się coraz bardziej popularna.

Objawy zaćmy

Zaćma rozwija się przez wiele lat. Chory może na początku nie zauważyć żadnych objawów. Pierwszym symptomem sygnalizującym, że powinniśmy się udać do okulisty jest nieostre widzenie. Chorzy na zaćmę też często narzekają na to, że światło słoneczne ich oślepia. Kolejnym objawem, który może świadczyć o początkach zaćmy jest też szybko pogarszająca się wada wzroku oraz problemy z odpowiednim dobraniem szkieł kontaktowych. Zaćma może pojawiać się jedno lub obustronnie.

Leczenie zaćmy

Zaćmę leczy się operacyjnie poprzez wszczepienie nowej soczewki. Zabieg trwa około 20 minut, a bezpośrednio po nim pacjent może się samodzielnie udać do domu. Znieczulenie jest podawane za pomocą kropli do oczu. Zaćmę coraz częściej leczy się laserem femtosekundowym.

Operacja zaćmy za granicą – Czechy i Niemcy

W Polsce na operację zaćmy trzeba czekać około roku. A wiadomo, że im później zostanie przeprowadzony zabieg, tym chory może gorzej widzieć i spodziewać się komplikacji. Operacja zaćmy za granicą kosztuje około 3000 złotych. Oczywiście większa część kwoty jest zwracana przez NFZ. Za zabieg pacjent musi najpierw sam zapłacić lecz później kwota – nawet 100% – jest mu zwracana. Zabieg jest wykonywany w ciągu jednego dnia, dlatego pacjent nie musi pozostawać w szpitalu. Zatem co zrobić, by udać się na operację zaćmy za granicą? Po pierwsze trzeba mieć skierowanie na operację zaćmy. Takie skierowanie może wystawić zarówno polski, jak i zagraniczny lekarz. Następnie należy przejrzeć oferty klinik, które oferują ten zabieg. Warto porównać oferty, ceny, wyposażenie szpitala i wybrać ten, który będzie dla nas najlepszy. Oczywiście możemy także poczytać opinie o danej klinice w Internecie. Należy zaznaczyć, że nie ma konieczności pozostawania na drugi dzień w szpitalu. Maksymalny zwrot, na jaki możemy liczyć to kwota 2200 zł. Na więcej nie możemy liczyć, ponieważ NFZ zwraca tylko tyle, ile płaci polskim klinikom. Później należy dokładnie skompletować potrzebne dokumenty i złożyć wniosek o zwrot wydatków na leczenie za granicą przez NFZ. Na zwrot będziemy czekać około dwóch, trzech miesięcy.

Badania w docelowej klinice

Jeżeli zdecydujemy się na operację zaćmy za granicą, to musimy się liczyć z badaniami, które zostaną wykonane na miejscu. W każdej zagranicznej klinice będziemy poddani badaniom wstępnym oraz kwalifikacyjnym. Wszystkie badania będą przeprowadzane dla naszego bezpieczeństwa. Większość klinik zapewnia także transport z Polski do miejsca docelowego. Nie musimy się również martwić brakiem znajomości języka zagranicznego. Przeważnie będziemy mogli liczyć na profesjonalną opiekę polskojęzycznego personelu medycznego. Już po samym zabiegu również zostaniemy odwiezieni do Polski. Operacja zaćmy za granicą jest bezpieczna, a poziom okulistyki w Czechach i Niemczech jest bardzo wysoki.

Krótki zabieg, który może uratować wzrok

Pacjenci z Polski coraz częściej decydują się na zbieg operacji zaćmy za granicą. Większość klinik oferuje zrobienie takiego zabiegu w ramach NFZ, dzięki czemu możemy liczyć na zwrot kosztów. Zabieg jest bezbolesny i w pełni bezpieczny. Dodatkowo możemy liczyć na transport zarówno z Polski do kliniki, jak i z kliniki do Polski – to wyjątkowo wygodne rozwiązanie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.