Zdrowie to największy dar

Leczenie oczu w czasie snu? Pozwala na to ortokorekcja!

Leczenie oczu w czasie snu? Pozwala na to ortokorekcja!

Wydawać by się mogło, że leczenie oczu w czasie snu nie jest możliwe. Jednak nic bardziej mylnego. Ortokorekcja pozwala uzyskać dobry wzrok bez okularów. Na czym polega ta metoda? Czy jest ona bezpieczna? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytanie, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Znajdziesz w nim więcej informacji na temat ortokorekcji, a także dowiesz się, kto może zdecydować się na to rozwiązanie.
http://pryzmat-okulistyka.pl/

Co to jest ortokorekcja?

Ortokorekcja to dość młoda metoda leczenia krótkowzroczności i niewielkiego astygmatyzmu. Została wynaleziona w latach 60. ubiegłego wieku i od tej pory jest chętnie wykorzystywana w okulistyce. A jak ona działa? Pacjent zakłada specjalnie przygotowane do tego twarde soczewki, które zaprojektowane są w taki sposób, by odkrzywiały rogówkę oka w czasie nocy. Soczewki nosi się jedynie w czasie snu, a rano można jest wyciągnąć. W ten sposób leczysz oczy nocą, a za dnia możesz w pełni cieszyć się zdrowym wzrokiem!

To bardzo komfortowe i proste rozwiązanie. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób się tym interesuje, a popularność ortokorekcji z roku na rok wzrasta. W końcu któż z nas nie chciałby leczyć swojego wzroku w trakcie snu?

Ortokorekcja to również idealny sposób na pozbycie się okularów. Dlatego też stosowane są głównie wśród osób, które borykają się z gwałtownym pogorszeniem wzroku. Zamiast dobierać co kilka miesięcy nową moc okularów, lepiej zahamować rozwój wady całkowicie. Przy okazji pozbędziesz się też niechcianych okularów. Jeśli więc denerwujesz się, że okulary przeszkadzają Ci w uprawianiu sportu albo też źle się w nich czujesz, koniecznie pomyśl nad ortokorekcją. To najlepszy sposób na pożegnanie się niechcianymi okularami raz na zawsze!

Czy ortokorekcja jest bezpieczna?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań wśród osób zainteresowanych tą metodą leczenia, jest: czy ortokorekcja jest bezpieczna? Oczywiście, że tak. Dlatego też polecana jest zarówno wśród dzieci, jak i starszych osób. Nie ma praktycznie żadnych przeciwwskazań, choć zdarzają się sytuacje, w których lekarz może nie zezwolić na zakładanie twardych soczewek korekcyjnych. Jednak tego typu sytuacje zdarzają się niezwykle rzadko. Przypadki, w których okulista odradza założenie soczewek korekcyjnych, związane są ze stanami zapalnymi lub reakcjami alergicznymi u pacjenta.

Ortokorekcja bardzo często stosowana jest u dzieci, u których wady wzroku nie rozwijają się tak dynamicznie jak to jest w przypadku dzieci. Aby nie dopuścić do poważnych trudności z widzeniem, warto zastosować soczewki korekcyjne. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest możliwość uniknięcia noszenia okularów, które bardzo często przeszkadzają dzieciom w zabawie. Dlatego też ortokorekcja jest jednym z lepszym rozwiązań dla maluchów.

Jakie wady wzroku korygują soczewki korekcyjne?

Za pomocą soczewek korekcyjnych można skorygować krótkowzroczność, która nie przekracza -5 dioptrii. Ortkorekcja pozwala też na korygowanie niewielkiego astygmatyzmu – do 1,5 dioptrii. Pamiętaj, że choć ta metoda leczenie wad wzroku jest niezwykle skuteczna, jest też odwracalna. Jeśli zaprzestaniesz nosić soczewki korekcyjne, wtedy po pewnym czasie wada powróci, a wszelkie zmiany, które nastąpiły dzięki ortosoczewkom, zanikają, sprawiając tym samym, że kształt rogówki powraca do swojego pierwotnego stanu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.