Zdrowie to największy dar

Laserowe usuwanie żylaków – dowiedz się więcej

Laserowe usuwanie żylaków – dowiedz się więcej

Żylaki kończyn dolnych to problem, który dotyka wielu osób. Dolegliwości związane z żylakami powodują duże obniżenie komfortu życia, w tym powstawanie zmian w tkance łącznej i obrzęki. Na szczęście istnieją metody, które można wykorzystać do skutecznego usuwania żylaków. Jedną z nich jest laserowe usuwanie żylakówhttp://alfamedycyna.pl/laserowe-usuwanie-zylakow/. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, na czym polega ta metoda.

Jak powstają żylaki?

Żylaki to zmienione fragmenty żył, które można zobaczyć przez skórę. Są one grube, wyraźnie widoczne i wyczuwalne. Bez odpowiedniego leczenia prowadzą do rozwoju szeregu nieprzyjemnych powikłań. Oprócz wspomnianych już obrzęków, w zaawansowanym stadium powodują rozwój owrzodzenia, które trudno się goi. Główną przyczyną tego problemu są zaburzenia krążenia krwi. Niewydolność zastawek żylnych uniemożliwia prawidłowy przepływ krwi w żyłach, co prowadzi do ich rozciągania.

Laserowe usuwanie żylaków – kiedy stosować?

Jedną z nowoczesnych metod usuwania żylaków jest wykorzystanie lasera. Jest to sposób oparty o zastosowanie najnowszych urządzeń o wysokiej skuteczności. Zabieg tego typu polega na wytwarzaniu energii produkowanej przez światłowód laserowy, która następnie przenika do żyły znajdującej się w kończynie dolnej. Działanie energii powoduje, że tkanka budująca żyłę kurczy się, a naczynie krwionośne ulega trwałemu zamknięciu. Zamknięcie niewydolnej żyły zmusza inne naczynia krwionośne do przejęcia jej funkcji. Powoduje to nie tylko pozbycie się żylaków, ale także ogólne poprawienie krążenia w kończynach dolnych.

Przebieg zabiegu

Laserowe usuwanie żylaków to zabieg, który wykonywany jest w sali operacyjnej i trwa zaledwie kilka godzin. Jest to mało inwazyjna procedura, która nie wiąże się z dużym ryzykiem powikłań. Stosowanie nowoczesnych laserów pozwala na zachowanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Po zakończeniu zabiegu nie ma konieczności hospitalizacji i pacjent może iść do domu.

Przeprowadzenie laserowego usuwania żylaków zaleca się przede wszystkim u osób, które cierpią z powodu żylaków w stadium zaawansowanym. Przed zabiegiem laserowym stosuje się inne metody, na przykład noszenie rajstop uciskowych. Jeśli nie przynoszą one rezultatów, konieczne jest wykonanie zabiegu. Laser jest stosunkowo skutecznym i jednocześnie bezbolesnym rozwiązaniem, które nie powoduje skutków ubocznych i pozwala na pozbycie się przykrych dolegliwości towarzyszących żylakom.

Zapobieganie rozwojowi żylaków

Wprawdzie laserowe usuwanie żylaków jest nowoczesnym i skutecznym zabiegiem, jednak najlepszym rozwiązaniem nadal pozostaje profilaktyka. Dzięki właściwemu stylowi życia można uniknąć rozwoju żylaków i związanych z tym negatywnych konsekwencji dla zdrowia. Jedną z głównym przyczyn problemów z żyłami w kończynach dolnych jest zbyt częste i zbyt długie przebywanie w pozycji stojącej lub siedzącej. Z tego powodu na rozwój żylaków narażeni są na przykład pracownicy biurowi, którzy spędzają dużo czasu siedząc za biurkiem bez wstawania. W podobnej sytuacji są również na przykład fryzjerzy, którzy spędzają prawie cały dzień na nogach. Jeśli wykonujemy taką pracę, zaleca się od czasu do czasu zrobienie krótkiej przerwy i rozruszanie nóg w celu poprawienia krążenia. Nawet kilka minut prostych ćwiczeń pozwala na przyspieszenie przepływu krwi w organizmie.

W ramach profilaktyki żylaków nie zaleca się noszenia obcisłych skarpet, rajstop i ubrań, ponieważ ściskanie łydek pogarsza krążenie w nogach. Niewskazane są także gorące kąpiele. Trzeba pamiętać, że nadwaga powoduje dodatkowe obciążenie nóg i również wpływa niekorzystnie na ich kondycję. Z tego powodu warto zatroszczyć się o prawidłową dietę i systematyczne ćwiczenia, które pomagają spalać kalorie, poprawiają krążenie i ogólną kondycję organizmu.

Żylaków na pewno nie należy lekceważyć. Dla wielu osób zmienione żyły to przede wszystkim problem natury estetycznej, trzeba jednak pamiętać, że żylakom mogą towarzyszyć również poważne i nieprzyjemne powikłania w postaci stanów zapalnych. Jeśli w zmienionych żyłach powstanie zator, który następnie odrywa się i przemieszcza po organizmie wraz z krwią, dochodzi do zagrożenia życia.

Możliwość komentowania jest wyłączona.