Zdrowie to największy dar

Koniec z żylakami! Nowoczesne możliwości medycyny – laserowe usuwanie żylaków

Koniec z żylakami! Nowoczesne możliwości medycyny – laserowe usuwanie żylaków

Problemy z żylakami są często spotykane. Spora grupa dorosłych Polaków odczuwa mniej lub bardziej dotkliwe objawy z tym związane, dotyczące głównie kończyn dolnych. Żylaki wywołują dolegliwości bólowe, są też nieestetyczne i szybko z delikatnych zmian przekształcają się w poważne deformacje. Istnieją różne sposoby leczenia żylaków – dobiera je się w zależności od zaawansowania choroby. Jedną z najskuteczniejszych metod jest laserowe usuwanie żylaków – http://alfamedycyna.pl/laserowe-usuwanie-zylakow/. Z metodą tą sp otkać się można np. w prywatnych klinikach i naprawdę warto z niej skorzystać.

Czym są żylaki i dlaczego warto szybko się ich pozbyć?

Żylaki przeważnie dotyczą kończyn dolnych. Są to zmiany w obrębie naczyń krwionośnych, które stają się mniej sprężyste i elastyczne, rozciągają się, a ich ścianki uzyskują nieregularną grubość. W miarę postępowania zmian nie są w stanie właściwie transportować krwi. Do opisanych wyżej dolegliwości dochodzą też problemy z zastawkami, które tracą swoją funkcjonalność i nie blokują krwi przed cofaniem się. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest najczęściej skłonność genetyczna, niewłaściwy tryb życia, choroby układu krwionośnego i serca (np. miażdżyca). Żylaki formują się również w związku z zaobserwowaną niedrożnością naczyń krwionośnych, która może mieć różne powody. Gdy żylaki są słabo rozwinięte, nie widać ich przez skórę nóg, ale można już odczuwać dyskomfort, np. mrowienie, ból nóg, zmęczenie i ciężkość zwłaszcza po powrocie z pracy itd. Później można już je zobaczyć i wyczuć. Jeśli nie podejmie się leczenia, będą powodowały coraz bardziej zaawansowaną niewydolność naczyń krwionośnych.

Wskazania do laserowego usuwania żylaków

Chociaż żylaki leczy się na różne sposoby, laserowe usuwanie żylaków jest jedną z najbardziej skutecznych metod. Sposób ten może zostać zalecony przez lekarza np. osobom od wielu lat borykającym się z pogłębiającą się niewydolnością żył kończyn dolnych. Dzięki wykorzystaniu lasera można dotrzeć nawet do mniejszych naczyń krwionośnych i poprawić ich funkcjonowanie. Metoda polega na obkurczeniu zniszczonej żyły poprzez zamknięcie jej drożności, co całkowicie „wyłącza ją z obiegu”. Nie jest to wielką stratą dla układu krwionośnego, bo krew popłynie innymi żyłami, więc tak czy inaczej dotrze na miejsce.

Skomplikowana operacja czy prosty zabieg?

Laserowe usuwanie żylaków jest dość zaawansowanym zabiegiem, jeśli chodzi o jego możliwości, ale nie wymaga od pacjenta pozostawania przez długi czas w szpitalu ani podejmowania żadnych specjalnych przygotowań. Ze względu na konieczność skorzystania z wysokiej jakości wyposażenia zabieg przeprowadzany jest w szpitalach, a nie w innych placówkach medycznych. Uczestniczą w nim lekarze oraz personel pomocniczy.

Wskazania do laserowego usuwania żylaków

Na zabieg ten kierowane są głównie osoby, które od wielu lat cierpią na opisany problem i sprawdzały już różne inne metody z niewielkim powodzeniem. Laserowe usuwanie żylaków okazuje się najlepszym rozwiązaniem w przypadku bardzo zaawansowanej niewydolności żył kończyn dolnych. Na efekty zabiegu nie trzeba długo czekać, zaraz po jego zakończeniu naczynia krwionośne nóg zaczynają transport krwi z pomięciem chorych fragmentów. Efekty wizualne pojawiają się w przeciągu kilku tygodni, np. znacznie poprawia się wygląd nóg, bo znikają nabrzmiałe i zdeformowane żyły – nie są już wypełnione zalegającą krwią powodującą ich obrzęki widoczne przez skórę.

Zabieg można przeprowadzić wcześniej, ale z uwagi na konieczność udania się w tym celu do szpitala (choć tylko na krótko) wiele osób na początku próbuje metod takich jak rajstopy uciskowe.

Możliwość komentowania jest wyłączona.